اخبار مهم

آغاز موج عرضه‌ها ازمهرماه در بازار سهام

*بورس تهران و فرا بورس مهرماه امسال سهام 6 شركت جديد را در عرضه خواهند كرد

مدير پذيرش فرابورس از عرضه اوليه سهام ۳ شركت جديد در بخش ريلي، نساجي و ليزينگ خبر داد.

 همگام با رشد شاخص بورس موج عرضه هاي اوليه نيز براي تزريق خون جديد داخل رگ هاي بورس از مهر ماه آغاز مي شود در نخستين گام قرار است بورس تهران سهام ۹ شركت را در نيمه دوم سال عرضه كندكه از اين تعداد احتمالا سه شركت در مهر ماه عرضه خواهد شد. بورس تهران در تلاش است تا شركت هاي فعال در بخش بازرگاني،چاپ و نشر،هتل ها،بيمارستان ها،توريسم،آژانس هاي گردشگري،صنعت حمل و نقل هوايي و ICT را در بازارسهام پذيرش كند،اين جريان مختص بورس نيست و فرا بورس نيز قرار است با عرضه هاي جديد بازار مبادلات سهام را متنوع تر كند.

در همين رابطه مهدي علم الهدي مدير پذيرش فرا بورس  ايران گفت:يكي از هلدينگ هاي متعلق به كرمان خودرو از روز گذشته با روش بازگشايي نماد معاملاتش را در بورس آغاز كرد.

او همچنين  از عرضه سهام سه شركت جديد در مهر ماه خبر دادو گفت: سه شركت در حوزه هاي ريلي،نساجي و ليزينگ مهر ماه امسال در فرابورس عرضه خواهند شد و اين فرآيند در ادامه سال هم تداوم خواهد يافت.

او درباره پذيرش بيمارستان ها در بورس گفت: فرا بورس ايران از سال ۱۳۸۹ تاكنون پي گير عرضه سهام بيمارستان ها بورس و در اين زمينه جلسات مختلفي حتي با وزارت بهداشت و دست كم سهامداران ده بيمارستان انجام شد اما بنا به دلايل خاصي پرونده پذيرش سهام بيمارستان ها در فرابورس هنوز به نتيجه  نرسيده است.

او توضيح داد: سهام بيمارستان ها عموما در اختيار پزشكان است و ساختار سرمايه اي آنها  به گروه هاي خاص تقسيم بندي شده است و به همين دليل پزشكان حاضر به عرضه سهامشان در بورس نيستند.

او با تاكيد بر اينكه جامعه پزشكي علاقه اي به عرضه سهام بيمارستان ها در بورس ندارد گفت: عرضه سهام بيمارستان ها به دليل تركيب سهامداري پيچيدگي هاي زيادي دارد،ضمن اينكه بيمارستان ها هم مانند تيم هاي فوتبال نه فقط علاقه اي به عرضه ندارند بلكه اساسا تصوري از عرضه سهام بيمارستان ها هم در بورس ندارند.

مدير پذيرش فرا بورس ايران تاكيد كرد: با اين حال فرا بورس ايران آماده پذيرش سهام بيمارستان ها است و در  اين زمينه آمادگي لازم را براي پذيرش اين شركت ها دارد.

او همچنين تاكيد كرد: صنايع ديگري مانند شركت هاي فعال در بخش بازرگاني و همين طور حمل و نقل و نيز در دستور كار پذيرش در فرا بورس قرار دارد. 

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *