اخبار مهمطلا

آيا”نیومانت” بزرگ ترين توليد كننده طلا جهان مي شود

شرکت تولیدکننده طلای «نیومانت ماینینگ» آمریکا بر سر خرید یک معدن طلا در استرالیا با شرکت «باریک گولد» کانادا دچار اختلاف شده ، این شرکت می‌خواهد با خرید سهم رقیب کانادایی خود به بزرگترین تولیدکننده طلا در جهان تبدیل شود.

به گزارش بلومبرگ،«گری گولدبرگ» مدیرعامل شرکت نیومانت ماینینگ خواهان خرید نیمی از ذخایر طلای معدن کالگوری استرالیاست؛ اما در طول ۶ ماه گذشته نتوانسته است بر سر قیمت با شرکت باریک گولد کانادا به توافق برسد.
معدن کالگوری بزرگترین معدن طلای روباز استرالیا به شمار می‌رود که طی ۳۰ سال گذشته بالغ بر ۵۰ میلیون اونس (معادل ۱۵۶۲.۵ تن) طلا از آن استخراج شده است. این معدن تحت مالکیت مشترک نیومانت ماینینگ و باریک گولد قرار دارد؛ اما نیومانت ماینینگ اکنون برای کسب مالکیت تام این معدن با شریک خود به مشکل برخورد کرده است.
شرکت باریک گولد در ماه ژوئیه امسال (۳۱ روز منتهی به ۱۰ مرداد) رسماً خواستار فروش سهام ۵۰ درصدی خود شد؛ اما در حالیکه که کارشناسان ارزش سهام آن را حداکثر ۱۰۰۰ میلیارد دلار تخمین زده‌اند، این شرکت در جلسات خصوصی خود با خریداران – از جمله شرکت نیومانت ماینینگ – رقمی را پیشنهاد داده است که تا این لحظه مورد قبول هیچ یک از خریداران قرار نگرفته است.
شرکت نیومانت ماینینگ در حال حاضر سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار اونس (۱۰.۹ تا ۱۲.۵ تن) طلا از سهم خود در معدن کالگوری استخراج می‌کند و چنانچه موفق به خرید تمام این معدن شود، می‌تواند با غلبه بر باریک گولد، خود را به بزرگترین غول صنعت طلای جهان تبدیل کند.
در جدیدترین رده‌بندی بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده طلای جهان، باریک گولد و نیومانت ماینینگ با تولید ۱۹۰.۳ و ۱۵۶.۶ تن طلا در سال ۲۰۱۵ به ترتیب مکان اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *