اخبار مهمنماگر ها

ارجاع لایحه اعطای تسهیلات از صندوق توسعه به کمیسیون برنامه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارجاع لایحه اعطای تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات موافقت کردند.

به گزارش بورسک ، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ خرداد) مجلس شورای اسلامی و در جریان ادامه بررسی لایحه یک فوریتی اعطای تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، عشایری و مرزی که کلیات آن در جلسه علنی روز گذشته به تصویب رسیده بود، جزئیات آن را با ۱۴۶ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر در جلسه برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع دادند.

براساس این لایحه، دولت درخواست کرده بود تا برای ایجاد اشتغال روستایی، یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده و آن را در قالب تسهیلات برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه کند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص توضیح داد که مجلس با کلیات این لایحه موافق است؛ اما برای اینکه با پیشنهادات بسیار نمایندگان روند بررسی این لایحه را کند نکند، برای بررسی بیشتر جزئیات آن را به کمیسیون ارجاع دادیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *