اخبار مهمطلا

افزایش ۲۷ درصدی تقاضا برای طلا در ایران

شورای جهانی طلا اعلام کرد:حجم تقاضا برای خرید طلا در ایران 27 درصد افزایش یافته است

در حالی که سرمایه‌گذاران در زمان تنش‌های اقتصادی و سیاسی به سمت طلا روی می‌آورند، شورای جهانی طلا اعلام کرد تقاضا برای طلا در ایران در سه ماهه نخست امسال ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد کرده و به ۱۲.۹ متریک تن رسیده است.
تقاضا برای طلا و جواهر در ایران در سه ماهه نخست امسال به بالاترین رقم در ۴ سال گذشته رسید.

شورای جهانی طلا در گزارشی اعلام کرد تقاضا برای طلا و جواهر در ایران در سه ماهه نخست امسال ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد کرده و به ۱۲.۹ متریک تن رسیده است.

تقاضا برای شمش طلا و سکه در ایران به ۳.۷ تن رسیده است که بالاترین میزان در منطقه غرب آسیا به شمار می‌رود. این رقم در مدت مشابه پارسال ۰.۳ تن بوده است.

این شورا اعلام کرد: «تقاضا برای طلا و جواهر در سراسر این منطقه به علت قیمت پایین نفت و کاهش تعداد گردشگران همچنان ضعیف است. این عوامل سبب افزایش قیمت طلا شده است.»

به علت تنش‌های سیاسی در آمریکا و اروپا که افزایش‌ ارزش در بازارهای اوراق قرضه را متوقف کرد، سرمایه‌گذاران به فلزهای گران بها روی آوردند و این امر سبب شد تا قیمت طلا در سه ماهه نخست ۲۰۱۷ با افزایش ۸.۹ درصدی روبرو شود اما قیمت نفت طی همین بازه ۷ درصد کاهش قیمت داشت.

تقاضای مصرفی در غرب آسیا که شامل شمش، سکه و جواهر است ۵ درصد افزایش یافته و به ۶۴.۵ تن رسیده است که بالاترین میزان از سه ماهه سوم ۲۰۱۵ به شمار می‌رود.

درحالی‌که عربستان سال گذشته، بزرگ‌ترین بازار طلا در غرب آسیا بود، امارات در سه ماهه نخست امسال بیشترین مصرف برابر با ۱۷.۲ تن را به خود اختصاص داد که ۲ درصد از سال پیش کمتر است.

تقاضای مصرفی در عربستان ۱۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴.۲ تن رسید و در مصر با کاهش ۱۴ درصدی مواجه شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *