اخبار مهم

افزایش ۷۵ هزار بشکه‌ای تولید نفت با امضای قرارداد جدید


شرکت ملی نفت ایران انتظار دارد با اجرای فعالیت‌های توسعه ای گروه توسعه انرژی تدبیر در میدان‌های یاران شمالی، جنوبی، کوپال و مارون تولید روزانه نفت خام این میدان‌ها از رقم ١٨٥ هزار بشکه کنونی به حداقل ٢٦٠ هزار بشکه برسد.

به گزارش ایسنا، علی کاردر امروز (سه شنبه، ١٤ مهرماه) در مراسم امضای سند موافقتانه اصولی ( ( HOA میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت و گاز پرشیا با بیان این مطلب افزود: این چهار میدان ١٤,٥ میلیارد بشکه نفت ذخیره درجا دارد که با اتکا به ضریب بازیافت کنونی، ذخیره نفت قابل برداشت این میدان‌ها حدود ٢.٥ میلیارد بشکه است.

وی بر ضرورت بهره مندی از فناوری‌های روزآمد برای اجرای روش‌های ازدیاد برداشت در این چهار میدان تاکید کرد و گفت: هم اکنون ضریب بازیافت از میدان یاران حدود ١٠ درصد، مخزن بنگستان میدان مارون حدود ٩,٣ درصد، مخزن بنگستان میدان کوپال حدود ١٣ درصد و مخزن آسماری میدان کوپال بیش از ١٨ درصد است.

کاردر با بیان این که امروز سند HOA چهار میدان و پنج مخزن امضا می شود، ادامه داد: به این ترتیب اصول و چارچوب‌های قراردادی توسعه این مخازن مشخص می شود و کار به سرعت وارد مرحله اجرایی می شود.

وی سرمایه گذاری مورد نیاز برای توسعه این میدان‌ها را ٢,٢ میلیارد دلار اعلام و ابراز امیدواری کرد: شرکت نفت و گاز پرشیا از توانمندی‌های شرکتهای خارجی نیز بهره مند شود.

ادامه دارد

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *