اخبار مهماوراق بدهي

اوراق اجاره سایپا در راه بورس

تأمین مالی 3.500 میلیارد ریالی از بازار سرمایه

پذیره‌نویسی اوراق اجاره ۳.۵۰۰ میلیارد ریالی سایپا فردا با نماد «صایپا۴۰۳» و «صایپا۱۴۳» در بورس اوراق بهادار تهران انجام می‌شود.

علی تیموری شندی، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، در این خصوص گفت: این اوراق به منظور تأمین سرمایه در گردش شرکت سایپا با هدف کاهش هزینه زنجیره تأمین گروه سایپا، فردا مورخ ۳ خرداد در بورس اوراق بهادار تهران منتشر می‌شود.

تیموری درباره رقم اوراق گفت: مجموع این اوراق ۳.۵۰۰ میلیارد ریال است که شامل ۵/۳ میلیون ورقه یک میلیون ریالی می‌شود. مشاور انتشار این اوراق شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان می­باشد و ۱.۷۵۰ میلیارد ریال آن با تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان عضو پیشرو با نماد «صایپا۴۰۳» عرضه خواهد شد و ۱.۷۵۰ میلیارد ریال آن نیز با تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی تأمین سرمایه بانک ملت با نماد «صایپا۱۴۳» عرضه می‌شود.

این فعال بازار سرمایه درباره سایر ارکان اوراق اجاره سایپا گفت: این اوراق با ضمانت بانک ملت عرضه خواهد شد و کارگزاری بانک ملت عامل فروش اوراق یاد شده است و بازارگردانی این اوراق از طریق کارگزاری‌های پارسیان و بانک ملت انجام خواهد شد.

مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان ادامه داد: این اوراق با نرخ سود ۱۸ درصد و مواعد پرداخت سود سه ماه یکبار در بازار اوراق بدهی بورس اوراق بهادار تهران عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سررسید این اوراق ۴ ساله خواهد بود، افزود: مدل عرضه و بازارگردانی این اوراق مبتنی بر حراج است و تأمین سرمایه لوتوس پارسیان، برای هر ورقه اوراق، قیمت ۹۷۰.۰۰۰ ریال را برای خرید در دوره  پذیره نویسی پیشنهاد می­دهد و به این ترتیب بازدهی اوراق را برای سرمایه‌گذاران بالا برده و نرخ سرمایه‌گذاری را جذاب کند.

تیموری با اشاره به سابقه مثبت انتشار اوراق برای شرکت سایپا گفت: تأمین سرمایه لوتوس پارسیان برای شرکت سایپا در سال ۱۳۹۱ اوراق مشارکت و در سال ۱۳۹۵ اوراق مرابحه منتشر کرده است و اوراق اجاره فعلی سومین تجربه همکاری ما با این شرکت خودروسازی است که با توجه به موفقیت‌های قبلی در عرضه، تأمین مالی و تسویه اوراق، زمینه همکاری‌های بیشتر ایجاد شده است.

مدیرعامل تأمین سرمایه لوتوس پارسیان از برنامه‌های آینده خبر داد و گفت: تامین مالی پروژه‌های چندین شرکت بزرگ در دست بررسی و انجام است که به تدریج در بازار منتشر خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *