اخبار مهمنماگر ها

بانک صادرات برای سپرده گذاران موسسه میزان تعیین تکلیف کرد

سپرده گذاران موسسه منحله میزان که بیش از ۵۰ میلیارد ریال سپرده نزد تعاونی منحله میزان داشته اند می توانند در شعب بانک صادرات به افتتاح حساب سپرده گذاری مدت دار دست بزنند. دارندگان بالای ۱۰ میلیارد ریال نیز تنها می توانند حداکثر ۱۰ درصد سپرده خود را به صورت نقدی دریافت کنند.

به گزارش بورسک پس از اینکه  بانک صادرات مسئولیت مدیریت و ساماندهی دارایی و بدهی های موسسه میزان را پذیرفت؛  بیانیه با  عنوان تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسه میزان منتشر کرد. در این بیانیه آمده است:  دارایی های تعاونی منحله میزان توسط کارشناسان دادگستری ارزیابی و به بانک صادرات ایران منتقل شده و از این محل، سپرده های حدود ٩٧٥ هزار نفر از سپرده گذاران گرفتار این تعاونی تعیین تکلیف شد.

در ادامه اطلاعیه تصریح شده است: به موجب مصوبه هیأت مدیره بانک صادرات ایران در این مرحله که آخرین مرحله پرداخت و تعیین تکلیف سپرده ها است، کلیه سپرده گذارانی که بیش از پنج میلیارد ریال سپرده نزد تعاونی منحله میزان داشته و مراتب به تأیید کارشناسان مالی دادگستری رسیده، می توانند از تاریخ شنبه ١٦ اردیبهشت سال جاری با در دست داشتن مدارک شناسایی و مستندات مربوط به سوابق سپرده گذاری در تعاونی منحله میزان به شعب این بانک مراجعه و نسبت به افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار با شرایط مقرر توسط بانک مرکزی اقدام کنند.

این بانک در اطلاعیه اخیرش تاکید کرده است: نظر به اینکه امکان نقد شدن دارایی های انتقالی از تعاونی منحله میزان به بانک صادرات ایران در کوتاه مدت امکان پذیر نیست. لذا کلیه دارندگان سپرده های تا مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، در صورت تمایل می توانند معادل حداکثر ١٠ درصد سپرده خود را نقدی دریافت نمایند. همچنین دارندگان سپرده های با مبالغ بیش از ١٠ میلیارد ریال در صورت نیاز می توانند حداکثر معادل پنج درصد سپرده خود را نقدی دریافت نمایند.

شایان توجه است، کلیه سپرده گذاران قبلی و فعلی تعاونی منحله میزان در صورت آمادگی برای خرید و یا تهاتر با املاک مازاد این بانک بر اساس قیمت کارشناسی می توانند به دفتر شرکت سپهر ماندگار خراسان مراجعه و تقاضای خود را ارائه کنند.

گفتنی است، با عملیاتی شدن این مرحله، کلیه سپرده گذاران موسسه منحله میزان تعیین تکلیف شده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *