اخبار مهم

سرمايه گذاري تأمین اجتماعی منابع مالي اش را با روش جديد تامين مي كند

با استفاده از خرید سهام توسط سرمایه‎گذاران همراه با حق اختیار فروش تبعی و خرید حق اختیار خرید توسط دارنده سهام انجام مي شود

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی برای تأمین نقدینگی مورد نيازش از طرح تأمین مالی با استفاده از خرید سهام توسط سرمایه گذاران همراه با حق اختیار فروش تبعی و خرید حق اختیار خرید توسط دارندۀ سهام استفاده کرده است.
تأمین سرمایه امین به عنوان مشاور این شرکت موافقت شرکت بورس و اوراق بهادار برای بهره برداری از این روش بر روی سهام شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تأمین(تاپیکو) را دریافت و سهام و حق اختیار فروش تبعی همزمان از تاریخ ۳۰/۰۲/۱۳۹۶ به فروش خواهند رسید.
این روش تأمین مالی کوتاه مدت تا میان مدت مناسبی برای شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ است. به این صورت که سهامدار عمده برای اطمینان خاطر سرمایه‎گذار و پوشش ریسک کاهش قیمت سهام هم‎زمان با فروش سهام، حق اختیار فروش تبعی سهام در آینده به قیمت مشخص را به وی واگذار مي كند. همچنین برای اطمینان خاطر از حفظ جایگاه مدیریتی خود در شرکت می‎تواند هم‎زمان با فروش سهام به سرمایه‎گذار همراه با حق اختیار فروش تبعی، حق اختیار خرید سهام در آینده را با قیمت مشخص از او بخرد.
سهام پایه شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین است. قیمت اعمال اختیار فروش ۲,۳۸۷ ریال و تاریخ اعمال اختیار فروش ۰۲/۰۲/۱۳۹۷ است. صرفاً سهامدارانی می توانند از حق اختیار فروش تبعی خود در تاریخ اعمال استفاده كنند که هر دو سهام پایه و اختیار فروش تبعی آن را در یک روز خریداری كرده باشند.
چنانچه خریداران حقوقی اوراق اختیار فروش تبعی، بیش از سقف ۱,۰۰۰,۰۰۰ ورقه از اوراق را خریداری كنند، باید نسبت به واگذاری اختیار خرید سهام سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین(تاپیکو) با قیمت اعمال اختیار خرید ۲,۴۰۰ ریالی در تاریخ ۱۲/۰۲/۱۳۹۷ اقدام كنند.
همچنین با توجه به تعهد فروشندگان اختیار خرید در سررسید، سهام پایه اختیار خرید(سهام سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین) به عنوان تضمین نزد شرکت سپرده گذاری توثیق مي شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *