اخبار مهمپيمانكاري

تجمع اعتراضي سهامداران كنتور سازي مقابل تالار حافظ

 

‘گزارش بورس:جمعی از سهام داران زيان ديده شركت کنتورسازی ایران ديروز مقابل تالار حافظ تجمع كردند.

سال قبل تحت تاثير انتشار اطلاعات خلاف واقع در مورد انعقاد قرارداد هاي تجاري از سوي شرکت کنتورسازی ایران نماد اين شركت از ۱۳ شهریورماه در بورس بسته شد و كماكان كسي اجازه معامله سهام اين شركت را ندارد. تحت تاثير اين اطلاعات غلط تعداد زيادي از سهامداران سهام اين شركت را خريدند و اكنون با زيان مواجه شده اند.اين سهامداران ديروز در مقابل تالار حافظ دست براي چندمين بار دست به اعتراض زدند. در اعتراض هاي قبلي تجمع سهامداران به خشونت هم كشيده شده بود.

هم اكنون پرونده اين شركت تحت عنوان خودداری در ارائه اطلاعات و ارائه اطلاعات خلاف واقع به سازمان بورس و تخلف در تهیه صورت‌های مالی  مستقیماً در دادگاه در حال رسیدگی است و مراحل تحقیق از کلیه افراد مرتبط با پرونده طی شده است  همچنين مدیرعامل شرکت پس از بازجویی و صادر شدن قرار وثیقه ۵۰۰ میلیارد تومانی، در بازداشت است. برای حسابرس شرکت نیز در مراحل بازپرسی، قرار وثیقه صادر شده است. از دیگر طرف‌های درگیر در این پرونده، اتاق اصناف است که جلسه رسیدگی به اتهامات پاره‌ای از اعضای اتاق نیز برگزار شده است.

به گفته مدیر امور حقوقی سازمان بورس در کنار این رويداد هاي مجرمانه ، بحث مجرمانه دیگری که مطرح شده، موضوع کلاهبردای است که از سوی سهامداران کنتورسازی به سازمان منعکس شده و مطابق ماده ۵۲ قانون بازار اوراق بهادار، این موضوع نیز در حال طی فرآیند دادسرا است.

معترضان چه مي خواهند؟

در جريان تجمع اعتراض آميز ديروز ده ها نفر شركت كردند و تحت تاثير اين تجمع در هاي اصلي تالار حافظ بسته و سهامداران مجبور شدند براي تردد از در پشت ساختمان حافظ اعتراض كنند. به گفته معترضان  آنها خواستار استيفاي حقوق از دست رفته شان هستند.

یکی از تجمع كنندگان در مورد دلايل اعتراض جمعي سهامدران گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان از دارایی های مردم تضییع شده و مديران اين شركت  سند سازی کرده اند.

به گفته او علت اعتراض آنها تاييد سند هاي جعلي اين شركت از سوي مديران بورس است.

اين شركت قبلا اعلام كرده بود كه برنده توليد صندوق هاي مكانيزه شده و بورس نيز اين اطلاعات را تاييد كرده بود.اين مالباخته ادامه داد: ما با اعتماد به مدیران بورس این سهام را خریده ایم.یکی دیگر از معترضان که خود را سهامدار کنتور سازی معرفی می کند گفت: انتظار می رود سازمان بورس نسبت به گزارش های جعلی این ناشر اقدام کند و سهامي كه به ما فروخته شده است را خريداري كند و زیانی که در ۸ ماه اخیر بلوکه شده را جبران کند.يك خانم نيز در ميان جمعيت اشاره كرد: ما فقط حق و حقوقمان را می خواهیم بهتر است وزیر اقتصاد شخصاً به این موضوع ورود کند

پرونده در چه مرحله اي است؟

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره پرونده سهام كنتور سازي گفت: به موجب ماده ۵۲ قانون بازار اوراق بهادار، در صورت صدور احکام نهایی برای متهمان پرونده کنتورسازی، افراد زیان‌دیده می‌توانند براساس حکم دادگاه و محکومیت صادر شده به مراجع قضایی مراجعه و براي دریافت ضرر و زیان خود از آنان اقدام کنند.

محمدعلی شیری‌زاده گفت: همزمان با مطرح شدن پرونده سهام شرکت کنتورسازی و تخلفات ایجاد شده توسط مدیران این شرکت، این پرونده در مجتمع رسیدگی به جرائم اقتصادی مطرح شد و با پیگیریهای سازمان، خوشبختانه سرعت رسیدگی به پرونده در چارچوب نظام قضایی مطلوب بوده است.

مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: این مساله که متولیان شرکت کنتورسازی اعم از مدیرعامل و اعضای هیات مدیره مرتکب تخلف شده و پیرو آن سهامداران متضرر شده‌اند محرز است.

شیری‌زاده افزود: چون مدیران، اطلاعات خلاف واقع به سازمان ارائه کرده‌اند، چنانچه به این اتهام محکومیت قطعی پیدا کنند، متضرران از این اقدام می‌توانند با ارائه اسناد مثبته مبنی بر تحمل زیان به دلیل اقدامات مدیران، به استناد احکام صادره از دادگاه، تقاضای ضرر و زیان کنند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *