خودرو سازي

تغییر مالکیت یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون برگه سهم

 

در داد و ستدهای آخرین روز کاری هفته سهامداران بیش از یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون برگه سهم را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه داد و ستدهای روز چهارشنبه سهامداران بیش از یک میلیارد و ۱۳۱ میلیون برگه سهم و حق تقدم رابه ارزش ۲هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال در ۸۷هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

همچنین در این روز گروه های خودرو، سرمایه گذاری ها و محصولات فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی نشستند. زامیاد نیز امروز با معامله ۲۴۸ میلیون سهم به ارزش ۲۸۲میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد.

در بازار امروز شاخص کل متاثر از افت قیمت نمادهای پالایش نفت بندرعباس، ارتباطات سیار، پالایش نفت تبریز، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گل گهر ۱۵۲ واحد پایین آمد و به عدد ۷۷هزار و ۱۸۳ رسید. این در حالی بود که نمادهای ایران خودرو و بانک پاسارگاد بیشترین تاثیر مثبت را بر این متغیر ثبت کردند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سیمان ارومیه، چرخشگر، لبنیات پاک، جوشکاب یزد، صنایع شیمیایی سینا، کاشی و سرامیک سینا و سیمان داراب بود.

در مقابل نمادهای سیمان ایلام، سرمایه گذاری اعتبار ایران، ملی سرب و روی، بین المللی محصولات پارس، قند هکمتان و کارتن ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

گفتنی است امروز اوراق مشارکت شهرداری اصفهان، سهام آبسال، اوراق صکوک بناگستر کرانه، سهام چرخشگر،سهام شیمی دارویی داروپخش و سهام نیرومحرکه و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با بیشترین تقاضای خرید مواجه شدند.

در مقابل واحدهای صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر، واحدهای صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه، اوراق مشارکت کارکنان نفت، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام فولاد امیر کبیر کاشان ، سهام بانک پاسارگاد و داروسازی دکتر عبیدی با بیشترین عرضه ها، سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *