نماگر هانماگر های نفت و انرژی

تولید نفت شیل آمریکا برای ششمین ماه متوالی افزایش یافت

در حالی که تولید کنندگان نفت شیل در آمریکا به افزایش فعالیت های حفاری خود به دلیل رشد قیمت ها ادامه می دهند، انتظار می رود رشد تولید نفت شیل این کشور در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی ادامه پیدا کند.

به گزارش  رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی اعلام کرد، میزان تولید نفت شیل این کشور در ماه ژوئن با ۱۲۲ هزار بشکه افزایش به ۵.۴ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این بالاترین رقم از می ۲۰۱۵ تاکنون خواهد بود.

انتظار می رود اوپک و تولید کنندگان غیر اوپکی از جمله روسیه در نشست ۲۵ ماه می در وین بر سر تمدید توافق کاهش تولید به اجماع برسند. دیروز عربستان و روسیه، بزرگترین تولید کنندگان نفت جهان از تمدید توافق کاهش تولید برای یک دوره ۹ ماهه یعنی تا پایان مارس ۲۰۱۸ حمایت کردند.

اما تحلیلگران گفته اند، افزایش بیشتر تولید نفت شیل آمریکا ممکن است تلاش ها برای برقراری توازن مجدد در بازار نفت را با چالش مواجه کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا دو هفته قبل از توافق اوپک برای کاهش تولید، پیش بینی کرده بود که میزان تولید نفت آمریکا با حدود ۲۰ هزار بشکه کاهش به ۴.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

در آمارهای ماه ژوئن، اداره اطلاعات انرژی آمریکا، آمارهای ماه دسامبر خود را مورد بازنگری قرار داده و میزان تولید نفت شیل را ۴.۷۹ میلیون بشکه در روز اعلام کرده است. این بدان معناست که در بازه زمانی دسامبر تا ژوئن، تولید نفت شیل در آمریکا حدود ۶۱۷ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *