بانكداريسيماننماگر ها

سرمایه بانک مسکن ۵۰ هزارمیلیارد ریال افزایش یافت

مدیرامور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن با اشاره به افزایش ۵۰ هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک، گفت: با افزایش سرمایه این بانک از اول سال ۹۶ هم اکنون نسبت کفایت سرمایه تنها بانک توسعه ای تخصصی بخش مسکن کشور به ۱۸ درصد ارتقا پیدا کرده است.

به گزارش  بورسک  به نقل از بانک مسکن، مسعود ایزدی افزود: نسبت کفایت سرمایه بانک مسکن درمقایسه با سایر بانک ها و موسسات مالی، ارتقا پیدا کرده و میزان سرمایه تنها بانک تخصصی بخش مسکن کشور در ابتدای امسال از « کمتر از ۴۰ هزار میلیارد ریال» به «بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال » افزایش پیدا کرد.

وی با بیان این که افزایش سرمایه بانک مسکن، در پی اجرای تبصره ای از بودجه سال ٩٥ کل کشور (تبصره ٣٥) و تحت عنوان افزایش سرمایه بانک مسکن از محل سهم دولت، محقق شده است، گفت: نسبت کفایت سرمایه، یک معیار کلیدی برای سنجش سلامت مالی بانک ها محسوب می شود به طوری که هر چقدر، نسبت کفایت سرمایه در سطح بالایی باشد، هم شرایط بانک عامل برای جذب منابع و سپرده، مساعدتر خواهد شد و هم اینکه سپرده گذاران، با تضمین قوی تر و ریسک کمتر، در مقایسه با سایر بانک، روبرو هستند.
مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن، افزود: در مقطع فعلی، تقویت چندین پله ای نسبت کفایت سرمایه بانک مسکن، باعث شده “شرایط بانک مسکن به لحاظ نسبی، بهبود قابل ملاحظه ای از بابت میزان سلامت و قدرت جذب منابع داخلی و خارجی پیدا کند که این، اولین مزیت افزایش سرمایه بانک مسکن است.
وی گفت: با افزایش سرمایه بانک قدرت تسهیلات دهی به بخش مسکن کشور افزایش یافته زیرا بانک مسکن طی سنوات اخیر، حدود نیمی از کل تسهیلات پرداختی به بخش مسکن را بر عهده داشته است.
مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن، با بیان اینکه سپرده گذاران بانک مسکن در شرایط فعلی از برتری طلایی ناشی از تضمین حداکثری سپرده ها برخوردار هستند اعلام کرد: فرصت بوجود آمده در بانک مسکن برای سپرده گذاران که می تواند آینده سرمایه گذاری بلند مدت در بانک مسکن را برای متقاضی سرمایه گذاری در بازار پول، رقم بزند، یک فرصت استثنایی و قابل بهره برداری است.
بر اساس این گزارش، محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن پیش از این اعلام کرده بود که این بانک در سال ۹۵به دنبال پرداخت یک میلیون تسهیلات است که ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات خرید، ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات برای خرید در بافت های فرسوده، ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات برای ساخت مسکن، ‌۲۰۰ هزار فقره تسهیلات در قالب جعاله و تعمیر مسکن و ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات برای واگذاری فروش اقساطی مسکن پرداخت خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *