پتروشيمي

ظرفیت تولید پتروشیمی ایران به ٢ میلیون تن افزایش می‌یابد

با آغاز به كار فعاليت پتروشيمي مرجان ظرفيت توليد پتروشيمي ايران سالانه به ۲ ميليون تن مي رسد
پتروشیمی مرجان یکی از طرح‌های فعال در فاز ٢ پارس جنوبی به شمار می‌رود که این طرح هم اکنون بر اساس آمارهای موجود تا پایان شهریورماه ٨٠,٩١ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.شرکت سرمایه‌گذاری ساتا، ٦٧ درصد از مالکیت سهام مرجان را در اختیار دارد و تاکنون ٨٨٧ میلیارد ریال در این طرح سرمایه‌ گذاری‌ کرده است.

با راه‌اندازی این طرح، به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور سالانه یک میلیون و ٦٥٠ هزار تن افزوده می‌شود، هم اکنون بیشتر تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در طرح متانول هفتم (پتروشیمی مرجان) خریداری شده و عملیات نصب تجهیزات در حال انجام است.

پتروشیمی مرجان مجری طرح متانول هفتم در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است، این طرح یکی از مهم‌ترین طرح‌های در دست اجرای پتروشیمی کشور در این منطقه به شمار می‌رود.

ارزش قرارداد واحد متانول شرکت پتروشیمی مرجان ٥٠٠ میلیون یورو شامل خرید لیسانس، انجام مهندسی اصولی و ارائه خدمات فنی است که بنابر توافق‌ها ظرف چهار سال اجرا می‌شود.

خوراک این طرح سالانه ٥,١ میلیارد نرمال مترمکعب گاز طبیعی است و پیش بینی شده است که همه خدمات جانبی آن (آب، برق، بخار و اکسیژن) از پتروشیمی دماوند (مجری سرویس‌های یوتیلیتی واحدهای مستقر در فاز دوم پارس جنوبی) تامین شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *