اخبار مهمخودرو سازي

عصر جمعه در بازار هاي سهام چه گذشت

ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز جمعه با افزایش ۰.۵۱ درصدی مواجه شد.

شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۳۵ واحد افزایش، به ۷ هزار و ۱۳ واحد رسید.
شاخص سهام بورس فوتسی ۲۵۰ لندن نیز با افزایش ۰.۲۵ درصدی مواجه بود و با ۱۰۳ واحد افزایش، به ۱۷هزار و ۹۸۰ واحد رسید.
در همین حال شاخص سهام سایر بورس های مهم اروپایی چون ‘دکس’ آلمان، کک ۴۰′ فرانسه و سهام ‘ایبکس ‘اسپانیا روند افزایشی داشتند.
در پایان معاملات روز جمعه، ارزش شاخص سهام ‘دکس ‘در بازار بورس فرانکفورت آلمان ۱.۶۰ درصد، شاخص سهام ‘کک چهل’ در بازار بورس فرانسه ۱.۴۹ درصد و شاخص بازار بورس اسپانیا موسوم به «آیبکس» ۱.۸۵ درصد افزایش یافتند.
پوند انگلیس نیز عصر روز جمعه، در برابر دلار آمریکا با ۰.۲۵ درصد کاهش، در مقابل ۱.۲۲۱۲ دلار و همچنین با ۰.۱۸ درصد افزایش در مقابل یورو، در برابر ۱.۱۰۹۴ یورو معامله شد.
در همین حال هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، روز جمعه در بازار لندن، با ۳۰ سنت کاهش به ۵۱.۷۳ دلار رسید.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی ) نیز روز جمعه با ۲۷ سنت کاهش به ۵۰.۱۷ دلار رسید.
به گفته تحلیل گران افزایش ارزش دلار از جمله علل کاهش نسبی بهای نفت در بازار جهانی بوده است.
بهای نفت خام در بازار جهانی در حالی در طی چهار روز گذشته روند کاهشی یافته است که روز دوشنبه گذشته به دنبال حمایت روسیه از تصمیم اوپک برای کاهش سطح تولید، به بالاترین حد در یک سال گذشته رسیده بود.
هر بشکه نفت خام برنت روز دوشنبه گذشته با یک دلار و ۵۳ سنت افزایش نسبت به روز قبل از آن، ۵۳ دلار و ۴۵ سنت معامله شد که بالاترین سطح آن در طی یک سال گذشته بود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت هم روز دوشنبه گذشته به ۵۱ دلار و ۴۶ سنت رسید که بالاترین سطح آن از ماه ژوئن (خرداد – تیر) به حساب می آید.
به گفته تحلیل گران همچنان درباره همراهی روسیه و دیگر تولیدکنندگان نفت غیر عضو اوپک با برنامه این سازمان برای کاهش تولید و تثبیت بازار نفت، تردیدهایی وجود دارد.
اعضای اوپک در نشست ۲۸ سپتامبر (هفت مهر) در الجزیره پایتخت الجزایر برای کاهش تولید نفت به محدوده ۳۲.۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز به توافق رسیدند.
این توافق قرار است در نشست رسمی ۳۰ نوامبر (۱۰ آذرماه) اعضای اوپک در وین بررسی و تصویب شود. ایران، نیجریه و لیبی از توافق یاد شده مستثنی هستند.
هر بشکه نفت خام دریای برنت که در ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی، در حدود ۱۱۵ دلار به فروش می رسد در اوایل سال گذشته میلادی به حدود ۶۰دلار و در ماه ژانویه گذشته حتی زیر ۳۰ دلار هم رسیده بود.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *