اخبار مهم

فرماندار البرز: ضعف دانش و فناوری در حوزه صنعت مشهود است

به گزارش ایرنا، رضا عسگری شامگاه دوشنبه در میز صنعت البرز که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، افزود: باید تلاش شود تا راه ورود سرمایه گذار به این شهرستان بیش از پیش هموارتر شود.

وی با اشاره به تشکیل میز صنعت البرز، اضافه کرد: به منظور پیگیری هدفمند برنامه های از پیش تعیین شده و طرح های توسعه ای برای واحدهای صنعتی منطقه، تدوین سند آمایش جامع صنعتی و نیز پیگیری و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی شهرستان، میز صنعت شهرستان البرز تشکیل شده است.
عسگری، تشکیل میز صنعت در البرز را زمینه ساز بررسی مشکلات و جمع آوری اطلاعات دقیق و ضروری در صنایع دانست و یادآور شد: هدف از این نشست سهولت دسترسی و سرمایه گذاری آسان و نیز بررسی ساماندهی وضعیت شرکت های فعال و نیمه فعال شهرستان البرز است.
به گفته وی، طرح توسعه صنعت منطقه به منظور رفع نواقص و دستیابی به نقطه مطلوب بوده و باید با نظارت تیمی متخصص و توجه به اسناد بالادستی تهیه و عواملی مانند توجه به ظرفیت های بومی، بهره برداری موثر از منابع، استفاده حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان و شرایط جغرافیایی استان مورد توجه قرار گیرد.
این مسئول با اشاره به اینکه شناسایی فرصت ها و رسیدن به نقطه جهش در صنعت نیازمند کار کارشناسی عمیقی است، اضافه کرد: در راه اندازی میز صنعت می توان از ظرفیت و توان دانشگاه ها و موسسه های پژوهشی جهت ارائه ایده های کارشناسی اساتید مجرب این حوزه نهایت استفاده را به عمل آورد.
وی تاکید کرد: متولیان امر نیز با نگاه جامع تری در این زمینه برنامه ریزی های لازم را باید به عمل آورند.
فرماندار البرز با اشاره به اینکه تمامی اقدام های صورت گرفته با هدف توسعه اشتغال، افزایش تولید ملی و کاهش قیمت تمام شده دنبال می شود، افزود: حرکت در مسیر توسعه مستلزم کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت کالاها است.
وی با اشاره به اینکه باید شیب سود به سمت سرمایه حرکت کند چرا که نهاد سرمایه برای سود بوده و سرمایه هم ملیت ندارد، افزود: از این رو ما نمی توانیم چیزی بخواهیم که بسترهای آن هنوز آماده نشده است.
عسگری در پایان گفت: برای اینکه از انحصار بانک های داخلی خارج شویم لازم است بانک های کشور به سیستم جهانی متصل شوند.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *