اخبار مهمرايانه

فروش سهام ايرانسل در ژوهانسبورگ و استانبول

مدیر پذیرش اوراق بهادار بورس تهران گفت: برای تامین نظر سهامداران شرکت ایرانسل راهکارهایی همچون پذیرش همزمان سهام ایرانسل در بورس تهران و ژوهانسبورگ و نیز عرضه با مدل سهام ممتاز پیشنهاد شده است.
به گزارش بورسك،اسماعیل درگاهی توضيح داد: سهامداران عمده به عنوان مالک شرکتها، تصمیم نهایی را برای اعلام آمادگی در مورد زمان عرضه اتخاذ می کنند. در سال جاری، هنوز بانک ملت به عنوان سهامدار عمده تصمیم خود برای عرضه سهام به پرداخت و موعد زمانی آن اعلام نکرده است.
اسماعیل درگاهی  با اشاره به جزییات پذیرش و عرضه اولیه سهام ایرانسل در بورس تهران گفت: ایرانسل جزو شرکتهایی است که از پتانسیل بالایی برای حضور در بورس برخوردار است. این شرکت هم از لحاظ عملکرد و توسعه بازار و هم از لحاظ معیارهای راهبری واجد شرایط حضور در بورس در عالی ترین شرایط است. از طرفی هم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد صدور مجوز برای فعالیت‌های ایرانسل و هم بورس اوراق بهادار تهران پیگیر ورود آن شرکت به مجموعه بورس هستند. ولی نکته ای که در مورد ایرانسل وجود دارد و احتمالا اصلی ترین دلیل کندی فرآیند حضور ایرانسل در بورس بوده، بحث وجود سهامدار خارجی MTN در ترکیب سهامداری آن است که تا حدی تصمیم گیری برای عرضه در بورس را دشوار کرده است.
او افزود: بورس تهران برای تامین نظر سهامداران یاد شده یک سری راهکارها همانند پذیرش همزمان سهام ایرانسل در بورس تهران و ژوهانسبورگ و نیز عرضه با مدل سهام ممتاز پیشنهاد داده است که امید می رود مورد توجه و موافقت سهامداران ایرانسل قرار گیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *