اخبار مهمفولاد

فولاد دومين شركت بزرگ بورس شد

همزمان با رشد قيمت ها در بازار سهام شركت فولاد مباركه تحت تاثير افزايش قيمت سهامش به دومين شركت بزرگ بورس تهران تبديل شد و جاي همراه اول را گرفت.

ديروز هم شاخص كل بورس تهران رشد كرد و تحت تاثير اين رشد ارزش كل بورس تهران به ۳۴۲ هزارو ۷۰۰ ميليارد تومان رسيد. از چند هفته پيش كه رشد شاخص هاي بورس آغاز شده است تركيب بزرگ ترين شركت هاي بورس نيز دستخوش تغيير شده است.

در حال حاضر شركت هلدينگ خليج فارس با ارزشي معادل ۲۵ هزار ميليارد تومان بزرگ ترين شركت بورس است . اما رتبه دوم بورس در چند هفته گذشته بورس تغيير كرده  است و شركت فولاد مباركه در اين جايگاه قرار گرفته است. تا همين چند هفته قبل همراه اول در جايگاه دوم بورس قرار داشت اما افزايش قيمت جهاني مواد خام از جمله فلزات پايه منجر به رشد قيمت شركت فولاد مباركه شد و اكنون ارزش كل اين شركت به ۱۵ هزارو ۲۶۲ ميليارد تومان رسيده است. البته ارزش شركت همراه اول هم رشد كرده است و به ۱۵ هزارو ۱۰۶ ميليارد تومان رسيده است با اين حال اين شركت در جايگاه سوم قرار گرفته است.

بعد از همراه اول شركت مخابرات با ۱۲ هزار ميليارد تومان در جايگاه چهارم قرار گرفته است. در اين مدت همچنين رتبه هاي پنجم و ششم بورس هم تغيير كرده است به طوري كه شركت ملي صنايع مس به دليل رشد قيمت جهاني مس به جايگاه پنجم بورس تهران با ارزشي معادل ۱۰ هزارو ۴۵۵ ميليارد تومان رسيده است. سنگ آهن گل گهر هم تحت تاثير همين رويداد ها هم اكنون  ارزشش به ۸۶۰۰ ميليارد تومان رسيده و جايگاه ششمين شركت بزرگ بورس را در اختيار گرفته است.

 

نام شرکت ارزش بازار  (میلیارد ریال)
  ۳,۳۹۳,۵۶۷
صنايع پتروشيمي خليج فارس ۲۴۹,۰۰۰
فولاد مباركه اصفهان ۱۵۲,۶۲۵
ارتباطات سيار ايران ۱۵۱,۰۶۶
مخابرات ايران ۱۲۰,۱۲۰
ملي صنايع مس ايران ۱۰۴,۵۵۰
سنگ آهن گل گهر ۸۶,۸۲۰
سرمايه گذاري غدير ۸۱,۰۰۰
گسترش نفت و گاز پارسيان ۷۸,۲۴۶
پتروشيمي جم ۷۷,۷۹۸
سرمايه گذاري نفت و گاز و پتروشيمي تأمين ۷۵,۷۷۷
مديريت پروژه‌هاي نيروگاهي ايران ۷۱,۰۴۰
پالايش نفت بندرعباس ۷۰,۶۵۶
كشتيراني جمهوري اسلامي ايران ۶۸,۳۱۰
خدمات انفورماتيك ۶۸,۰۴۶
پالايش نفت اصفهان ۶۶,۴۰۰
فولاد خوزستان ۶۰,۵۲۲
بانك صادرات ايران ۵۸,۰۸۹
معدني و صنعتي چادرملو ۵۶,۲۱۳
پتروشيمي مبين ۵۵,۰۱۳

 

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *