اخبار مهم

قیمت سبد نفتی اوپک به ۵۰ دلار نزدیک شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی، در هفته های اخیر به ویژه پس از برگزاری نشست الجزایر و توافق با فریز نفتی (تثبیت تولید) رو به افزایش داشته است.

وزیران نفت کشورهای عضو اوپک در حاشیه اجلاس وزارتی مجمع بین المللی انرژی (در ۶ تا ۸ مهر) گردهم آمدند و توافق کردند در حمایت از قیمت ها سقف تولید اوپک را کاهش دهند.
بنابراین از ماه نوامبر (آبان – آذر) ۲۰۱۶ مجموع تولید نفت کشورهای عضو این سازمان به ٣٢ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت و این در حالی است که میزان تولید کنونی اوپک ۳۳.۶ میلیون بشکه در روز برآورد می شود.
به گزارش وزارت نفت و بر اساس اعلام دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، قیمت سبد نفتی این سازمان، روز دوشنبه گذشته و در آغاز هفته کاری در بازارهای جهانی (١٩ مهرماه)، ۴۸ دلار و ٣١ سنت برای هر بشکه بود که با رشد ۵۰ سنتی در روز سه شنبه بیستم مهرماه خود را به رقم ۵۰ دلار نزدیک تر کرد.
سبد نفت خام اوپک شامل ۱۴ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، اورینته اکوادور، سبک رابی گابون، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، مارین قطر، سبک عربی عربستان، موربان امارات و مری ونزوئلا است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *