نماگر های بازار پول

مبلغ دقيق سهام عدالت تا آخر سال مشخص مي شود

سازمان خصوصي اعلام كرد:مبلغي كه به هر نفر در قالب سهام عدالت اختصاص خواهد يافت  تا پايان سال مشخص مي شود

مشاور رئيس كل سازمان خصوصي سازي از تعيين مقدار دقيق سهامي كه قرار است بابت سهام عدالت به مردم واگذار شود خبر دادو گفت: مجمع سالانه تعدادی از شرکت‌های مشمول سهام عدالت هنوز برگزار نشده در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم به هر نفر چه مقدار سهام عدالت بابت يك ميليون توان اختصاص خواهد يافت.

سید جعفر سبحانی با بيان اينكه تكليف سهام عدالت اسفند ماه مشخص مي شود به ايسنا گفت: اكنون ۱۸ هزار ميليارد تومان از سود شركت هاي مشمول سهام عدالت به حساب خزانه واريز شده و بايد رقم دقيق بقيه سود شركت هاي حاضر در سبد سهام عدالت مشخص شود تا امكان محاسبه سهامي كه به هر نفر اختصاص مي يابد فراهم شود.

وی گفت: ۵۵ شرکت از ۶۰ شرکت سال مالی‌شان در اسفندماه سال ۱۳۹۴ به پایان رسیده است و با توجه به این ‌که مجامع عمومي سالانه شرکت‌ها برگزار نشده بود، ما نمی‌توانستیم در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ آزادسازی سهام عدالت را انجام دهیم  چرا كه مقدار تقسيم سود سالانه اين شركت ها مشخص نبود.

او افزود: بعضی از آن شرکت‌ها هم سال مالی‌شان خردادماه سال ۱۳۹۵ تمام می‌شود و طبق قانون شرکت‌ها تا چهار ماه بعد از اتمام سال مالی فرصت دارند که مجامع خود را برگزار کنند. تعداد شرکت‌هایی که سال مالی‌شان در خردادماه سال ۱۳۹۵ به پایان می‌رسد سه یا چهار شرکت است .

وی تاکید کرد: همان‌طور که به شهروندان قول داده بودیم تا پایان سال ۱۳۹۵ تلاش خواهیم کرد که کلیه شهروندان بدانند بابت یک میلیون تومان سهمی که به آنها تعلق گرفته تا چه میزان آزادسازی انجام مي شود.

به گزارش همشهري،مطابق قانون از ۱۰ سال پيش به هر نفر از مشولان سهام عدالت كه شامل ۵۰ ميليون نفر است معادل يك ميليون تومان سهام اختصاص يافت. هزينه اين مقدار سهام بايد از محل سود سالانه شركت ها پرداخت مي شد  تا اين سهام قابيلت خريد و فروش يا اصطلاحا آزادسازي پيدا كند.

نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *