اخبار مهمپتروشيمي

مشارکت ۲ ميليارد دلاري هلدینگ خلیج فارس و توتال قطعی شد

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از قرداد مشارکت توتال فرانسه و هلدینگ خلیج فارس در یک پروژه ۲ میلیارد دلاری خبر داد.

پس از اجرا شدن برجام، ایران و شرکت توتال فرانسه، تفاهمنامه همکاری امضا کردند که بر اساس آن، توتال تمایل خود را برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرد.

در ماه های اخیر، توتال اقدام به بررسی طرح های پتروشیمی ایران و وضعیت دریافت خوراک کرد. اکنون، طرح نهایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران را مشخص کرده و قرار است، قرارداد نهایی با این شرکت به زودی امضا شود.

عادل نژاد سلیم درباره جزییات امضای این قرارداد گفت: با امضای این قرارداد، این شرکت فرانسوی در یک پروژه الفینی پایین دستی صنعت پتروشیمی مشارکت خواهد کرد که حداقل ۲ میلیارد دلار ارزش دارد.

وی همچنین درباره امضای قرارداد با شرکت های بین المللی، افزود: تاکنون هفت تفاهمنامه با شرکت های معتبر بین المللی از جمله اروپایی مانند شرکت توتال فرانسه امضا کرده ایم.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس درباره زمان امضای قراردادهای نهایی و اجرای آنها نیز افزود: تا پایان امسال ۲ قرارداد نهایی امضا خواهد شد که یکی از آنها با توتال است.

نژاد سلیم با بیان این که طرف امضاکننده قرارداد دوم تمایلی به اعلام نامش ندارد، افزود: با فراهم کردن مقدمات، قرارداد با این شرکت نیز در ماه های آتی امضا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس درباره مذاکره با سایر شرکت های بین المللی نیز گفت: برای اجرا و ساخت پروژه های پتروشیمی به دنبال جذب سرمایه های داخلی و خارجی هستیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *