اخبار مهمطلا

نحوه معاملات اينترنتي سكه از منزل

 

همه مردم مي توانند از طريق معاملات گواهي سپرده به صورت آنلاين و از طريق اينترنت سكه خريد و فروش كنند. اگر تعداد سکه هایتان زیاد است با یک تماس خزانه برایتان ماشین حمل پول ارسال می کند تا سکه ها را از شما تحویل بگیرد و به شما رسيد بدهد.

حامد سلطاني نژاد مدير عامل بورس كالا به بورسك گفت: از اسفندماه سال ۹۴  طرح معاملات گواهي سپرده سكه طلا راه اندازی شده و یک خزانه بانکی برای آن در نظر گرفته شده است، افرادی که تمایل دارند سکه بهار آزادی آنها در این طرح سپرده گذاری شود می توانند به خزانه مراجعه کنند. اگر تعداد سکه هایشان زیاد است با یک تماس خزانه برایشان ماشین حمل پول ارسال می کند تا سکه ها را از آنها تحویل بگیرد و رسید به آنها تحویل دهد.

سلطانی نژاد با اشاره به اینکه نهایتا سکه ها در بانک به نام افراد نگهداری می شود و افراد هر وقت که بخواهند می توانند سکه شان را بفروشند و حتی می توانند بر اساس آن لاین تریدینگ یا روش برخط در  منزل خود سکه ای که به عنوان موجودی آنها ثبت شده است را بفروشند، تصریح کرد: افرادی که می خواهند سکه خریداری کنند می توانند به این بازار مراجعه کنند و سکه خریداری نمایند.

وی به راه اندازی معاملات بر خط اشاره کرد و افزود: افراد از منزل می توانند مبادلات را مدیریت کنند و روی قیمت نظارت داشته باشند و هر زمان که خواستند و قیمت به حد مطلوب رسید، به سرعت بفروشند. در واقع افراد در این شیوه دیگر با مخاطرات مربوط به مراجعه به مرکز شهر یا مراکز دیگر خرید و فروش سکه و طلا و مقابله با ریسک حمل و نقل مواجه نمی شوند.

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: کارشناسان بانکی تمام این موارد را رصد می کنند. حتی افراد می توانند سکه ای که مبادله می کنند را اصلا مشاهده نکنند، البته هر زمان هم که بخواهند می توانند تحویل بگیرند یعنی با ارائه گواهی سپرده، سکه را تحویل بگیرند. گواهی سپرده اگر گم شود هم مساله ای نیست و مثل این می ماند که دفترچه حساب بانکی خود را گم کرده باشید اما پولتان را از دست نداده اید پولتان در بانک می ماند و می توانید دوباره به صورت المثنی آن را دریافت کند.

وی درباره تعیین قیمت هم عنوان کرد: قیمت بر اساس نرخ بازار تعیین می شود و اگر حجم این بازار بزرگ شود خود تعیین کننده قیمت در بازار نقدی خواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *