صندوق هاي سرمايه گذاري

ویژگی های صندوق سرمایه گذاری «سپاس» تشریح شد

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه آرمان با معرفی صندوق سرمایه گذاری سپاس که مبنای نوینی از سرمایه گذاری و مدیریت اسلامی ثروت است ، ویژگی ها و مزایای سرمایه گذاری در این صندوق را تشریح کرد.
به گزارش بورس، محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به اقدامات مجموعه آرمان برای توسعه و تعمیق بازار سرمایه در کشور اظهار داشت: تامین سرمایه آرمان در این مسیر به راه اندازی صندوق سرمایه گذاری سپاس رسید. این در حالی است به منظور افزایش سهم خود در بازارهای مالی و نه تنها بازار سرمایه نیازمند برنامه ریزی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد صندوق سپاس با مدیریت اسلامی ثروت در چارچوب ابزارها و محصولات بازار سرمایه در واقع یک برندسازی است که توانایی جذب مخاطبان خاص را خواهد داشت.
خواجه نصیری با تاکید بر اینکه در مواردی ماهیت فعالیت صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مورد چالش و نزاع اکثر رسانه ها و تحلیلگران است، گفت: از آنجا که این صندوق ها بخش عمده ای از منابع شان را در بانک ها سرمایه گذاری می کنند اعتقاد اکثریت بر آن است که این صندوق ها ابراز بازار پول هستند که از آستین بازار سرمایه بیرون آمده اند.
به گفته وی، ۱۲۴ هزار میلیارد تومان منابع صندوق های با درآمد ثابت بوده که حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان آن سپرده بانکی استو
این مقام مسئول ادامه داد: این در حالی است که سرمایه گذارانی نیز وجود دارند که به دلیل ذائقه نوع سرمایه گذاری تمایلی به دریافت سود ثابت از سپرده های بانکی ندارند. یا از سوی دیگر با توجه به افزایش ریسک بانکی در آینده اقبال به سرمایه گذاری رو به کاهش می گذارد. در عین حال به دنبال سرمایه گذاری هستند که ریسک بازار سرمایه را نداشته باشد.
خواجه نصیری با تاکید بر اینکه راه اندازی صندوق سرمایه گذاری سپاس به این معنا نبوده که سود بانکی شرعی نیست، اظهار داشت: این صندوق جدید ازنگاه اقناعی به دنبال ارتباط شفاف و سرمایه گذاری برای مسلمانان سخت گیر تر است.
به گفته این مقام مسئول، صندوق اسلامی سپاس بخشی از دارایی های خود را در ابزارهای مالی اسلامی موسوم به «صکوک»، «اوراق اجاره، اوراق استصناع، اوراق سلف و اوراق مرابحه» سرمایه گذاری می کند.
مدیرعامل تامین سرمایه آرمان با بیان اینکه امکان خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری سپاس از طریق فروشگاه اینترنتی خدمات مالی و سرمایه گذاری (iBshop) امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: از همین رو در هر لحظه و از هر نقطه از کشور امکان خریداری یا فروش واحدهای این صندوق وجود دارد. به طوری که با وجود فروشگاه iBshop نگرانی در خصوص محدود بودن درگاه های ورود سرمایه گذاران نسبت به شبکه بانکی معنا ندارد.
خواجه نصیری به سرمایه گذاران اطمینان خاطر داد که سرمایه گذاری در صندوق سپاس مطلقا زیان به همراه نخواهد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است در ارتباط مستمر با سرمایه گذاران باشیم و سود محقق شده را اعلام کنیم.
وی با تاکید بر اینکه این صندوق از جمله صندوق های قابل معامله در بورس بوده در خصوص میزان و زمان پرداخت سود گفت: ۱۵ ام هر ماه زمان پرداخت سود سرمایه گذاران صندوق سرمایه گذاری سپاس است. این در حالی است که پیش بینی می شود با توجه به نوسانات بازار سود ۱۵ تا ۲۰ درصدی به صورت ماهیانه محقق شود.
مدیرعامل تامین سرمایه آرمان سقف سرمایه صندوق «سپاس» را ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: منعی برای افزایش سقف سرمایه صندوق وجود ندارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *