اخبار مهم

چند شركت بزرگ نفتي در بورس انرژي كد معاملات گرفتند

مدير عامل بورس انرژي از دريافت كد معاملاتي توسط كارتل هاي بزرگ نفتي از بورس انرژي براي خريد نفت ايران خبر داد و ابراز اميدواري كرد عرضه نفت خام در ينگ بين المللي بورس انرژي از نيمه دوم سال آغاز شود.

سيد علي حسيني به بورسك گفت:عرضه نفت خام در سال جاري بستگي به برنامه هاي وزارت نفت دارد اما همكاري هاي جدي از ابتداي سال انجام شده و در نيمه دوم سال به غير از نفت خام در مورد نفت كوره و ميعانات گازي هم شاهد خبر هاي خوبي خواهيم بود.

او درباره اينكه عرضه نفت خام در بازار هاي بين المللي از طريق بورس انرژي تا چه حد جدي است گفت: تاكنون چندين شركت بزرگ بين المللي براي انجام معاملات نفت ازطريق بورس انرژي كد معاملات گرفته اند ضمن آنكه همگرايي بسيار خوبي بين وزارت نفت،سازمان بورس و بورس انرژي ايجاد شده است بنابر اين اميدواريم در نيمه دوم امسال نفت خام در بورس انرژي عرضه شود.

از حسيني پرسيديم آيا معاملات نفت خام به صورت فيزيكي عرضه خواهد شد يا اوراق مالي جديد نيز براي فروش نفت استفاده خواهد شد او توضيح داد:ما به دنبال عرضه نفت هم به صورت فيزيكي و هم به صورت كاغذي هستيم بر اين اساس در نظر داريم به غير از عرضه فيزيكي نفت معاملات نفت خام از طريق اوراق سلف را هم دنبال كنيم.

حسيني همچنين ارزش كل معاملات بورس انرژي را از ابتداي سال تاكنون ۲۵۰۰ميليارد تومان اعلام كرد.

 

نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *