اخبار مهم

۳۱ درصد ارزش کل معاملات در اختیار برخط

۱۲۸۷۳میلیون سهم به ارزش ۲۳۴۲۹ میلیارد ریال در اولین ماه سال‌جاری، از طریق معاملات الکترونیکی در بورس مبادله شد که به ترتیب حدود ۳۹.۱۳ و۳۱.۲۱ درصد از کل معاملات را شامل می‌شود.

به گزارش بورسک  بورس تهران اعلام کرد: در فروردین ماه، بیشترین ارزش معاملات را بین تالارهای منطقه‌ای به ترتیب، تالار منطقه‌ای کیش با مبادله ۲۶۰۵ میلیارد ریال، تالار منطقه‌ای اصفهان با مبادله ۱۲۹۸ میلیارد ریال، تالار منطقه‌ای مشهد با مبادله ۱۰۱۸ میلیارد ریال و تالار منطقه‌ای تبریز با مبادله ۸۱۹ میلیارد ریال به نام خود ثبت کردند.

لازم به ذکر است در بازار اوراق بدهی از ابتدای سال جاری تا پایان فروردین ماه تعداد ۴ میلیون برگه به ارزش ۴۲۴۰ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت.

این درحالی است که در اولین ماه سال جاری، تعداد ۴۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۵۰۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۵۸ درصد و ۶۱ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال ۹۵ همراه شد.

طی فروردین ماه در بازار اوراق تبعی تعداد ۳۲۷ میلیون ورقه به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش معاملات این اوراق نسبت به فروردین ۹۵ بیش از ۱۸ هزار درصد افزایش را نشان می‌دهد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *