اخبار مهمسهام عدالت

۳۱ شهريور آخرين مهلت دريافت صورتحساب سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریور ماه مهلت دارند حساب سهام عدالت خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند. نکته مهم این که وراث فوت شده‌هایی که مشمول سهام عدالت بودند نیز در این مدت زمانی می‌توانند اقساط سهام عدالت فوت شده خود را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند.

 در حال حاضر اگر مشمولان سهام عدالت که طی سال‌های گذشته هیچ سودی دریافت نکرده‌اند به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند و کد ملی خود را در این سامانه وارد کنند متوجه می‌شوند که شرکت‌های سرمایه پذیر به ازای ۱۰ سال گذشته ۵۳۲ هزار تومان سود ایجاد کرده‌اند و آنها به شرط این که جزو دهک‌های پایین درآمدی نباشند می‌توانند حساب خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند.البته دهک‌های پایین درآمدی همچون اعضای کمیته امداد و بهزیستی شامل تخفیف می‌شوند و حساب آنها تا سقف یک میلیون تومان پر است. حال تعدادی از مشمولان سهام عدالت که ثبت نام آنها قطعی شده بود فوت کرده‌اند. وراث این افراد می‌توانند به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده و حساب آنها را تا سقف یک میلیون تومان افزایش دهند. نکته مهم این که چه وراث، چه مشمولانی که زنده هستند تنها تا پایان شهریورماه سال جاری فرصت دارند تا صورت حساب سهام عدالت خود را افزایش دهند.

آن طور كه سازمان خصوصي سازي اعلام كرده است:۳۱ شهریور ماه آخرین فرصت قانونی برای مشمولان سهام عدالت است تا بتوانند صورتحساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و در صورت تمایل نسبت به تسویه اقساط باقیمانده بدهی خود اقدام کنند.مشمولان سهام عدالت (چه مشمولانی که در قید حیات هستند و چه وراث متوفیان سهام عدالت) تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت و پس از آگاهی از ارزش سهامشان، در صورت تمایل نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط خود اقدام کنند.

پس از پایان این مهلت امکان واریز مانده اقساط بدهی مشمولان سهام عدالت از طریق شعب بانک ملی ایران و دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در سراسر کشور وجود نخواهد داشت.

پرداخت سود سهام عدالت تا چند روز دیگر

آنگونه که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹ تا پایان شهریورماه سال جاری یعنی تا چند روز بعد پرداخت خواهد شد.

سیدجعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی، در مورد واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین تا پایان شهریور ماه امسال اظهار داشت: با توجه به‌ این که سازمان خصوصی‌سازی از سی‌ام فروردین ماه از کلیه مشمولین درخواست اعلام شماره شبا کرد، تاکنون بیش از ۳۲ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه ما وارد کرده‌اند و بیش از ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز صورت حساب‌های خود را در سامانه مشاهده کرده‌اند.مشاور رییس‌ کل سازمان خصوصی‌سازی افزود:‌ برای پرداخت سود سهام عدالت به مشمولینی‌ که شماره شبای خود را وارد سامانه کرده‌اند با اولویت‌بندی دهک های پایین درآمدی، سودها را پرداخت خواهیم کرد که برای این منظور در انتظار مصوبه شورا هستیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر
كانال تلگرام بورسك

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *